Menu

przemyslenia

o polsce i gospodarce

WOŚP łączy naród w jednej wielkiej sprawie

stasiu_ccc

Miał być już kres wszelkich nagonek, oskarżeń, pomówień i wrogich ataków na Jurka Owsiaka. Nawet, podobno prezes Kaczyński deklarował, że wrzuci do skarbonki WOŚP symbolicznego grosika.

 

Niestety, trzy lata rządów dobrej zmiany zrobiło swoje – Jurek Owsiak znowu dostał nieźle, w TVP.

 

Nie cichnie echo po filmiku wyemitowanym w programie TVP, który sugerował nieprawidłowości finansowe w funkcjonowaniu WOŚP. Jerzy Owsiak w końcu odniósł się do sprawy – podaje wp.pl.

 

We czwartek 10 stycznia, TVP Info wyemitowała półtora-minutową "Dobranockę", zjadliwie  satyryczną, na koniec programu "Minęła 20".

 

W animacji sugerowano, że Jerzy Owsiak jest sterowany przez byłą prezydent Warszawy, Hannę Gronkiewicz-Waltz. Filmik, który atakuje WOŚP nagrała Barbara Piela.

 

"Artystka" zamieściła też swoje nagranie w mediach społecznościowych. W ten sposób wystawiła się na falę negatywnych i często obraźliwych komentarzy.

 

Jerzy Owsiak, w obszernym wpisie na Facebooku, odniósł się do zamieszania, jaki wywołał materiał Barbary Pieli w TVP.

 

- Nie znam drugiego takiego wydarzenia, które w tak powszechny sposób, połączyłoby tak wielu rożnych ludzi, w jednej idei. Idea ta powstała 27 lat temu w Telewizji Publicznej. Ta sama, publiczna telewizja, przez 24 lata wspaniale potrafiła zachęcać Polaków do wspólnych działań, które przyniosły tyle dobrego.

 

Dwadzieścia cztery lata świetnego przykładu, jak powinna być realizowana misja telewizji publicznej – napisał Jurek Owsiak.

 

Red. Jarosław Olechowski o antysemityzmie "Minęła 20”: zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje - zapowiedział.

 

- W tym roku ta sama publiczna telewizja wyemitowała ten film w programie "Minęła dwudziesta”. Autorką lalek i chyba całej animacji jest p. Barbara Piela. Nie znam tej pani i zachodzę w łeb, w jaki sposób mogłem nadepnąć jej na odcisk?

 

- Może o tym jakiś film? (...) I pomyśleć, że ja płacę abonament radiowo-telewizyjny… - napisał ze spokojem na Facebooku, pomówiony i poniżony, człowiek wielkiej sprawy dla Polski.

 

Ciekawe, komu dałyby wrogie Owsiakowi elementy, wszystkie pieniądze ze zbiórki w kraju i na świecie, gdyby udało się im zabrać WOŚP?
Źródło: teleshow.wp.pl.

Oprac. Stanisław Cybruch

© przemyslenia
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci